KONST / Etsningar, Gravyrer, Träsnitt & Kopparstick / Etsning 12296434
nr 1229 6434
Axel Tallberg
(I860-1928), Sverige
Etsning, Signerad, Man, 23x15
Utrop:
700 kr
Såld:
300 kr
måndag 21 januari 2019
kl 19:49:27
15/1 11:32:36
Axel Tallberg
Läs mer om Axel Tallberg
Marianne Westman (f. 1928)
Keramiker, formgivare och mönstertecknare. Anställd på Rörstrand 1950-1971.
Tilgman Keramik
Orientmatta